تقاضای تدریس در دانشگاه

 

نکته مهم: برای تدریس در مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدرک دکتری تخصصی الزامی است و برای تدریس در مقطع کارشناسی نیز اولویت با متقاضیانی است که موفق به اخذ مدرک دکتری تخصصی شده باشند البته در شرایط خاص چنانچه دانشجوی مقطع دکتری تخصصی باشند فقط برای تدریس در مقطع کارشناسی با نظر مدیر گروه از ایشان دعوت به همکاری خواهد شد.

1.       استاد موظف است طبق برنامه‌اي كه از طرف دانشگاه تعيين مي‌شود براي تدريس حضور يابد و از هرگونه تغيير در آن و واگذاري درس به غير و جابجایی کلاس بدون هماهنگي با اداره آموزش خودداري کند.

2.       باید مجموع ساعات تدريس مدرس در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي از حداكثر ساعت مجاز (16 جلسه در طول ترم) تجاوز ننمايد.

3.       استاد موظف است با تدوين طرح درس  را به گونه‌اي برنامه ريزي کند كه امكان پرداختن به كليه سرفصلهاي مصوب در طول نيمسال فراهم شود. ضمناً به منظور عدم تداخل مباحث دروس، حتي الامكان از طرح مباحث درسي خارج از سرفصل خودداري گردد.

4.       پس از انجام امتحانات، اوراق امتحانات كتبي و نمرات امتحاني را ظرف ده روز به دانشگاه تحويل نماید.

5.       برگزاری امتحان میان ترم به عهده استاد بوده و همچنین ثبت نمرات پایان ترم در برنامه ناد (حداکثر یک هفته بعد از برگزاری آزمون) توسط استاد انجام می‌شود.

6.       چنانچه بعضي از جلسات درس به علت عدم حضور استاد تشكيل نشود، استاد مكلف است با اطلاع قبلي از طريق تلفن 55952524 داخلي 211 مراتب را به آموزش اطلاع دهد و استاد باید جلسات تشكيل نشده را به نحو مقتضي و با هماهنگی آموزش جبران كند.

7.        برگزاري امتحان دروسي كه تعداد جلسات آن به هر دليل  حتي تعطيل رسمي  به حد نصاب لازم نرسيده باشد تا زمان رسيدن به حد نصاب به تأخير خواهد افتاد.

8.       در صورت حضور استاد و عدم تشكيل جلسات درسي به عللي خارج از اراده ایشان و بدون اطلاع قبلي وي حق التدريس پرداخت مي شود. (براي جلساتي كه به علت عدم حضور استاد تشكيل نگردد حق‌الزحمه پرداخت نخواهد شد)

9.       شركت در جلساتي كه در صورت لزوم از طرف دانشگاه در ارتباط با درس موضوع تشكيل مي‌شود، الزامي  و جزء وظايف آموزشي استاد محسوب مي‌گردد.

10.   مناسب است بخشي از نمره دروس تخصصي را به تحقيق و كنفرانس كلاسي اختصاص داده و مهلت ارائه تحقيق در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد را تا پايان همان ترم قرار داده شود و همچنین موضوعات تحقيق و كنفرانس در آغاز نيمسال به اطلاع دانشجويان رسانده شود.

11.   تدريس در دانشگاه جنبه موقت داشته و در هيچ مورد نمي‌تواند مبناي استخدام يا تبديل وضع استاد به صورت عضو هيات علمي دانشگاه قرار گيرد و تدريس مويد هيچگونه سمت رسمي دانشگاهي نيست.

12.   دانشگاه مي‌تواند در صورتيكه صلاح بداند همکاری خود را با اطلاع قبلي يك ماهه فسخ كند.

13.   تسویه حساب مالی منوط به پایان ترم تحصیلی، برگزاری امتحانات، تحویل اوراق و تکمیل لیست نمرات بر اساس گزارش معاونت آموزشی خواهد بود.

14.   در صورتي كه استاد  بدون عذر موجه در كلاس درس حاضر نشود و يا از انجام امتحانات و تحويل اوراق استنكاف نمايد بر اساس مقررات با وی برخورد خواهد شد.

تبصره : تشخيص عذر موجه به عهده دانشگاه مي‌باشد.

ضمنا استاد متقاضی تدریس در پردیس تهران دانشگاه قرآن و حدیث موظف است پرسشنامه مدرسان را از اینجا دریافت نموده و پس از تکمیل به همراه اسکن مدارک تحصیلی (مدرک دکترا و کارشناسی ارشد و ...) و اسکن مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی و عکس) به پست الکترونیکی teaching@qhu.ac.ir ارسال نمایند و از طریق شماره تماس 02155952524 داخلی 240  ـ آقای نوروزی (دفتر امور اساتید مدعو) از وصول مدارک اطمینان حاصل نماید.