اخبار > اطلاعیه شماره 1 در خصوص برگزاری آزمون‌های پایانی نیم‌سال 982

 


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه شماره 1 در خصوص برگزاری آزمون‌های پایانی نیم‌سال 982

 

به نام خدا

اطلاعیه شماره یک : در خصوص برگزاری آزمون‌های پایانی نیم‌سال 982

در پی برگزاری جلسه‌ی شورای آموزشی و فناوری در تاریخ 25 / 03 / 1399 برخی از مصوبات این جلسه را به استحضار دانشجویان محترم می‌رساند :

1.      تاریخ آزمون‌های پایانی نیم‌سال 982 که قرار بود با یک هفته تأخیر در اول تیر ماه 99 آغاز شود، دوباره یک هفته به تأخیر افتاد. (شروع آزمون‌ها ، روز دوشنبه نهم تیر ماه 99 خواهد بود. تاریخ‌های دقیق آزمون‌ها به زودی تنظیم و اعلام خواهد شد.)

2.      همان طور که قبلاً نیز اعلام شده بود، آزمون‌ها به صورت غیر حضوری و در مقطع کارشناسی، به صورت چهار گزینه‌ای و در مقاطع تحصیلات تکمیلی به صورت تشریحی و از طریق سامانه‌ی مدیریت آموزش (LMS) خواهد بود.

3.      نکاتی در خصوص آزمون :

a.       مدت زمان پاسخگویی برای هر سوال چهار گزینه ای 80 ثانیه است.

b.      محدوده زمانی شرکت در آزمون کمی بیشتر از زمان آزمون است.

به این مثال توجه کنید :

آزمون یک درس شامل 20 سوال و مهلت پاسخگویی آن 27 دقیقه است. زمان شرکت در آزمون فقط در بازه زمانی 8 تا 8:40 دقیقه است. بنا بر این اگر دانشجویی ساعت 8:30 برای شرکت در آزمون اقدام کند ، فقط 10 دقیقه زمان پاسخگویی دارد و اگر زمان از ساعت 8:40 گذشته باشد، دیگر امکان شرکت در آزمون را ندارد.

دانشجویانی که 2 آزمون همزمان دارند می توانند با تنظیم بهینه‌ی  وقت، در هر 2 آزمون خود شرکت کنند.

c.       سوال‌های هر آزمون، ترتیب قرارگیری آن‌ها و گزینه‌ی صحیح برای هر دانشجو با دانشجوی دیگر متفاوت است. توکل به خداوند متعال، اعتماد به نفس حاصل از معلومات و تلاش‌های شما عزیزان در طول نیم‌سال، جایگزین دیگری ندارد.

d.      برای سوال‌های تشریحی امکان تایپ مستقیم در سامانه و یا نوشتن بر روی کاغذ و ارسال تصویر آن فراهم است.

4.      مقرر شده است برای کاهش نگرانی و اضطراب دانشجویان، یک آزمون آزمایشی و قابل تکرار تنظیم و اجرا شود. توصیه‌ی اکید می‌شود بعد از اعلام این آزمون ، دانشجویان در آن شرکت کنند تا با محیط آزمون و مسائل فنی و اینترنتی آن ، قبل از آزمون‌های اصلی آشنا شوند.

5.      هرچند توصیه می‌شود که آزمون‌های خود را با رایانه (متصل به اینترنت) انجام دهید ولی امکان انجام آزمون با گوشی تلفن همراه نیز فراهم است. در این صورت ممکن است تماس‌های تلفنی در زمان آزمون برای شما ایجاد مزاحمت کند.

6.      نکاتی در خصوص پرداخت شهریه، ارزشیابی استادان و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون :

a.       دانشجویانی که تا کنون موفق به پرداخت شهریه و ارزشیابی استادان نشده‌اند تا پایان هفته‌ی جاری مهلت دارند این مهم را انجام دهند.

b.      انجام این کار برای ورود به سامانه‌ی مدیریت آموزش (LMS) و انجام آزمون ضروری است.

c.       دانشجویانی که کارت ورود به جلسه‌ی آزمون را دریافت کرده‌اند با توجه به تغییری که در آزمون‌ها صورت گرفته است لازم است پس از ثبت تاریخ جدید آزمون‌ها، مجدداً وارد میز کار خود شده و یک بار دیگر کارت ورود به جلسه‌ی خود را (با تاریخ‌های صحیح) دریافت کنند.

d.      دریافت کارت ورود به جلسه آزمون در قالب فایل و توجه به تاریخ آزمون‌ دروس ضروری است ولی چاپ کاغذی کارت ، ضرورتی ندارد.

 

اطلاعیه‌های تکمیلی از همین طریق منتشر خواهد شد.

مدیریت امور آموزشی پردیس تهران دانشگاه قرآن و حدیث 26 / 03 / 1399 

 

 


٠٩:٥٠ - دوشنبه ٤ تير ١٣٩٩    /    عدد : ٢٠٩٤    /    تعداد نمایش : ١٩٧٦



خروج