اخبار > درخشش دانشجوی پردیس تهران در جشنواره مسابقات قرآن دانشجویان کشور

 


  چاپ        ارسال به دوست

درخشش دانشجوی پردیس تهران در جشنواره مسابقات قرآن دانشجویان کشور

خانم فهیمه ایزدی دانشجوی رشته علوم و معارف قرآن در مقطع کارشناسی پردیس تهران دانشگاه قرآن و حدیث  در رشته قرائت تحقیق بخش خواهران سی و دومین جشنواره ملی سراسری قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور مقام نخست را کسب کرد.

مرحله کشوری این دوره از جشنواره مسابقات از 19 تا 22 شهریور ماه در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار گردید.

روابط عمومی پردیس تهران ضمن تبریک به این دانشجوی گرامی گفت و گویی را با ایشان انجام داده است که توجه شما را با آن جلب می نماییم.

 سوال: ابتدا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید در چه رشته ای تحصیل می کنید؟

اینجانب فهیمه ایزدی دانشجوی رشته علوم و معارف قرآن هستم که در حال حاضر در ترم پنجم این رشته تحصیل می کنم.

سوال: لطفاً بفرمایید از چه زمانی شروع به یادگیری قرآن، قرائت و شرکت در مسابقات قرآن نموده اید؟
بنده از کودکی به قرائت قرآن و یادگیری فنون تلاوت علاقمند بودم به دلیل اینکه دو برادر بزرگترم مشغول این هنر بودند و من هم به طور غیر مستقیم از هنرنمایی آنها بهره مند می شدم. تا اینکه با ورود به مدرسه در مراسم صبحگاه و مراسم مذهبی جزء قاریان مدرسه شدم و در مسابقات دانش آموزی شرکت می کردم. اما به صورت حرفه ای از سال 1379  کلاس های تخصصی قرائت قرآن را شروع کردم و تا به حال توفیق حضور بر سر  سفره ی قرآن را دارم.

      
سوال: تا کنون در چه مسابقاتی شرکت نموده و چه مقام هایی را کسب کرده اید؟

در مسابقات گوناگونی شرکت کرده ام که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1-      نفر اول رشته قرائت تحقیق در مسابقات کشوری سازمان اوقاف و امور خیریه

2-      نفر اول رشته قرائت تحقیق در مسابقات استانی سازمان اوقاف و امور خیریه

3-      نفر اول رشته قرائت تحقیق در مسابقات آستان مقدس حضرت عبئالعظیم علیه السلام

و دیگر مسابقات

   
سوال:  مسابقه اخیر در چه سطح و وضعیتی برگزار شد؟


این مسابقات در استان گلستان برگزار گردید و نسبت به سال های گذشته که در مسابقات کشوری اوقاف شرکت کرده بودم بسیار متفاوت بود.

بحمد الله سطح کیفی تلاوت  بانوان سال به سال بهتر می شود و خواهران قرآنی در تلاوت قرآن کریم نسبت به سال های قبل بسیار پیشرفت کرده اند و این مایه مباهات و افتخار بانوان قرآنی است که به برکت جمهوری اسلامی ایران و عنایات خاص حضرت امام خامنه ای مدظله العالی نسبت به جامعه قرآنی رشد کرده اند و از نظر تخصص در تلاوت، با توجه به شرایط خاص و امکانات محدودشان، خوش می درخشند.
      
سوال:   برنامه آینده جنابعالی برای کارهای قرآنی چیست؟

1-      تربیت شاگردان متخصص ( از نظر تدریس و تلاوت)

2-   عمیق تر شدن ارتباطم با قرآن به کمک تحصیل در دانشگاه پر برکت قرآن و حدیث -  پردیس تهران
 و اساتید با تجربه، مخلص و دلسوز این دانشگاه که از عطر خوشبوی علمشون بسیار بهره برده ام.

3-      یک بانوی مبلغ که هم سواد قرآنی داشته باشد و هم بتواند با تلاوت خود دلها را مجذوب زیبایی های قرآن و اسلام کند.

 

سوال: در پایان چه توصیه ای به جوانان بویژه دانشجویان در مورد قرآن دارید؟
با توجه به رشته ای که تحصیل می کنیم و با توجه به اینکه در جوار بارگاه ملکوتی حضرت عبدالعظیم علیه السلام هستیم، باید دقت نظر بیشتری در رفتار و عملکردمون داشته باشیم، چه از لحاظ پوشش یک بانوی مسلمان و ایرانی، چه از لحاظ برخورد با دیگران؛ و از همه مهمتر خوب درس بخوانیم و بفهمیم.

از اساتید با تجربه و با سواد دانشگاه کمال بهره را ببریم. چرا که من معتقدم اگر به این دانشگاه و حضور در کلاس ها دعوت شده ایم و این روزی برای ما مقرر شده، قطعاً روزی، زمانی، جایی و مکانی باید زکات این روزی را بدهیم.

چه بسا که بارها برای من اتفاق افتاده که در جایی و مکانی خارج از دانشگاه، به گونه ای فضا مهیا شده که گویی زمان درس پس دادن من  است؛ فلذا اگر آنچه را که از  اساتید آموختم و هدیه گرفتم را امانت امانت دار نبودم، آن روز حرفی برای گفتن نداشتم و...

امیدوارم جزء آندسته از شیعیانی باشیم که مورد عنایت حضرت حق قرار بگیریم و  حضرت صاحب الزمان (عج) از رفتار و کردار و گفتار ما خشنود باشند و نام ما جزء خدمتگذاران اسلام نوشته شود و ادامه دهنده راه شهدا و حافظ خون شهدا باشیم.


١٥:٣٣ - يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١١٥٢    /    تعداد نمایش : ١٠٤٤



خروج