اخبار > یادواره شهدای دانشگاه قرآن و حدیث برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

یادواره شهدای دانشگاه قرآن و حدیث برگزار شد

حجت الاسلام والمسلمین شاهچراغی، امام جمعه شهرری گفت: شهیدان پیغان و فرامرزی می توانند برای دانشجویان دانشگاه قرآن و حدیث الگو باشند.

به گزارش روابط عمومی پردیس تهران دانشگاه قرآن و حدیث وی که صبح روز چهارشنبه 11 اسفند ماه در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در مراسم یادواره شهدای دانشگاه قرآن و حدیث سخن می گفت؛ برپایی یادواره شهدا را سنت زیبایی دانست.

این گزارش حاکیست؛ در این مراسم که با حضور خانواده های شهیدان پیغان و فرامرزی، رئیس پردیس تهران و معاون امور روحانیون آستان حضرت عبدالعظیم (ع) و جمعی از مسئولان و دانشجویان پردیس تهران برگزار شد، حجت السلام والمسلمین شاهچراغی با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: برپایی عزاداری ها به این دلیل است که مشعل هدایت ائمه معصومین علیهم السلام همیشه پرفروغ بماند و مردم راه را گم نکنند.

امام جمعه شهرری با استناد به فرمایش حضرت رسول اکرم (ص) گفت: همه زیبایی های عالم در وجود حضرت زهرا (س) یافت می شود و نام صدیقه از نام های حضرت زهرا (س)، دنیایی از معارف را در خود دارد و ما اگر بخواهیم به ایشان اقتدا کنیم همین نام مبارک صدیقه کافی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مقام شهادت را بالاترین مقام دانست و از شهیدان پیغان و فرامرزی به عنوان الگویی برای دانشجویان دانشگاه قرآن و حدیث یاد کرد.

امام جمعه شهرری در بخش پایانی سخنان خود برپایی یادواره شهدا را سنت زیبایی دانست و گفت: باید ارتباط خود را با شهدا از طریق خواندن وصیت نامه آنان و حضور در اردوهای راهیان نور حفظ کنیم.

این گزارش می افزاید: قرائت نامه دختر خردسال شهید فرامرزی به پدر شهیدش و سخنان خانم دکتر لک زایی، همسر شهید پیغان از دیگر برنامه های این یادواره بود.

برپایه این گزارش بخش دیگری از این یادواره با قرائت دکلمه توسط یک نفر از خواهران دانشجو و مداحی حاج مهدی رسولی دانشجوی پردیس تهران و پخش کلیپ همراه بود.

همچنین در این همایش از مجموعه آثار شهید پیغان که در قالب سه جلد تألیف شده، رونمایی شد و در پایان این مراسم از خانواده های شهیدان نعمت الله پیغان و محسن فرامرزی تجلیل شد.

خاطر نشان می شود شهید نعمت الله پیغان دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده علوم حدیث اسفند ماه سال 1384 در منطقه تاسوکی سیستان و بلوچستان به دست گروه عبدالمالک ریگی شهید شد و شهید محسن فرامرزی دانشجوی کارشناسی ارشد پردیس تهران در سال 1394 در دفاع از حریم ولایت در سوریه به شهادت رسید.

یادواره شهدای دانشگاه قرآن و حدیث توسط مدیریت فرهنگی و دانشجویی پردیس تهران و با همکاری تشکل های جامعه اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی پردیس تهران برگزار شد.
١٦:٤١ - يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٩١٩    /    تعداد نمایش : ٨٩٥خروج