اخبار > مراسم گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در پردیس تهران برگزار گردید

 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در پردیس تهران برگزار گردید

 
 

مراسم گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در پردیس تهران برگزار گردید

 

مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صبح روز سه شنبه، 23 بهمن ماه با حضور ریاست و جمعی از مسئولان و دانشجویان پردیس تهران و با سخنرانی حجت السلام والمسلمین مسیح مهاجری، مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی در تالار شیخ طوسی این مجموعه دانشگاهی برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی پردیس تهران، حجت السلام والمسلمین مهاجری در این مراسم طی سخنانی رهبری را نقطه قوت برای حفظ شعارها و اصول انقلاب توصیف کرد.

 

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی در ادامه افزود: هم رهبری حضرت امام خمینی ( ره ) که یک فرد استثنایی در عصر حاضر هستند و در حال حاضر هم حضرت آیت اله خامنه ای با مقاومت جانانه خود چه در سیاست خارجی بخصوص در مسایل مربوط به فلسطین، سوریه و عراق و چه در مسایل داخلی در برابر فشار آمریکا و دشمن دارند؛ تا امروز همه تهدیدها و تلاش های دشمن به شکست انجامیده است.

 

وی آخرین نمونه این شکست دشمن را برگزاری مراسم چهل سالگی انقلاب خواند و افزود: دشمن گفته بود که مردم ایران انقلاب سال 2019 را نخواهخند دید، درحالی که این انقلاب، اسلامی است و ریشه در ارزشها دارد و چنین انقلابی با چنین بنیه ذاتی و این رهبری خواهد ماند و در مقابل دشمن مقاومت می کند و پیش می رود.

 

مسیح مهاجری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار محوری « استقلال، آزادی ، جمهوری اسلامی» گفت: در بخش استقلال که منظور استقلال سیاسی و تأمین امنیت ارضی کشور است به صد درصد هدف رسیدیم.

 

وی در ادامه همین مطلب افزود: در مسأله آزادی هم به آزادی رسیدیم و اینکه چقدر توانستیم آزادی را حفظ کنیم محل بحث است و همچنین در مسأله جمهووری اسلامی که در بخش جمهوری، بسته به حضور مردم در صحنه راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب و برگزاری انتخابات ها دارد و در اسلامیت هم مقداری دچار مشکل هستیم و به طور کلی اصل «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» پابرجاست.

 

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی نکات مهم برای ادامه انقلاب را برطرف کردن ضعف ها دانست و از جمله ضعف ها را رهاکردن اصول انقلاب و پرداختن به حاشیه ها و محول کردن مسئولیت به افرادی که توانایی لازم را ندارند و کنار گذاشتن افراد واجد شرایط و توانا خواند.

 

وی تصریح کرد: اگر این نقاط ضعف برطرف شود، در حکومتی که بر پایه اسلام است قطعاً نظام مبتنی بر چنین حکومتی پیشرفت خواهد کرد و هیچ تهدیدی نمی تواند آن را از بین ببرد.

 

مهاجری در بخش پایانی سخنان خود از دانشگاهیان خواست برای رفع این نقاط ضعف تلاش کنند و تصریح کرد با تکیه بر قرآن و حدیث و ترویج اخلاق در آینده این مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت و کشور، همانی خواهد شد که با تکیه بر اصل شعار «استقلال، آزادی، جمهور اسلامی» طراحی شده و هدف حضرت امام خمینی ( ره ) هم آن  بوده است.

 

این گزارش می افزاید، پخش کلیپ، اجرای دکلمه توسط یکی از دانشجویان و برگزاری مسابقه حضوری از دیگر بخش های این مراسم بود.

 

خاطر نشان می شود این مراسم به همت مدیریت فرهنگی و دانشجویی پردیس تهران برگزار گردید.

 

تصاویر:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٣:٥٦ - شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١٦٣٢    /    تعداد نمایش : ٩٩٨خروج