اخبار > مراسم آغاز سال تحصیلی 97- 98 در پردیس تهران برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم آغاز سال تحصیلی 97- 98 در پردیس تهران برگزار شد

 

مراسم آغاز سال تحصیلی  97- 98 در  پردیس  تهران برگزار شد

 مراسم آغاز سال تحصیلی 97-98  صبح  روز دوشبه نهم مهرماه  با حضور قائم مقام رئیس  دانشگاه قرآن و حدیث ، رییس پردیس تهران و جمعی از مسولان و دانشجویان پردیس تهران در تالار شیخ طوسی این مجموعه د انشگاهی برگزار گردید .

 به گزارش روابط عمومی پردیس تهران ، حجت الاسلام و المسلمین عبدالهادی مسعودی  ، قائم مقام رییس دانشگاه قرآن و حدیث طی سخنانی به بیان هنجارهایی که دانشجو باید از آن برخوردار باشد پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود با استناد به روایتی  از حضرت امیر المومنین علی (ع) که می فرمایند : « قيمَةُ كُلِّ امرِئٍ ما يُحسِنُ، ارزش هر انسان به چیزی  است که نیک می داند.» گفت : یکی از بهترین چیزهای انسان می تواند به خودش بدهد این است که با فرا گرفتن دانش و هنر، ارزش و قیمت خود را بالا ببرد و این سال های تحصیل می تواند به ارزش های شما دانشجویان اضافه نماید.

قائم مقام رییس دانشگاه  قرآن و حدیث  در بخش دوم سخنان خود به بیان هنجارهایی پرداخت که دانشجو باید از آن برخوردار باشد و نخستین هنجار را دنبال علم بودن دانشجو عنوان کرد و افزود : فراگیری علم و دانش زمان زیادی می خواهد تا به ثمر بنشیند، پس باید استمرار داشته باشد .

مسعودی  دومین هنجار را رعایت شأن دانشجو دانست  و گفت : برای این کار باید شأن خود و استاد را رعایت کنیم و در این موضوع با دیگران تفاوت داشته باشیم .

قائم مقام رئیس دانشگاه قرآن و حدیث در ادامه همین مبحث افزود: اگر دانشجو می خواهد از دوران تحصیل بهرمند شود باید به این فرمایش حضرت  سجاد (ع) عمل نماید که می فرمایند : حَقُّ العِلمِ أن تُفَرِّغَ لَهُ قَلبَكَ ، وتُحَضِّرَ ذِهنَكَ ، وتُذَكِّرَ لَهُ سَمعَكَ ، وتَشتَحِذَ لَهُ فِطنَتَكَ ؛ بِسَترِ اللَّذّاتِ ورَفضِ الشَّهَواتِ. حقّ دانش آن است كه دلت را با پوشاندن لذّتها و راندن شهوتها براى آن فارغ سازى و ذهنت را آماده و گوشت را ياددارنده و هوشت را تيز كنى .

 این گزارش می افزاید : پیش از سخنان قائم مقام رییس دانشگاه  قرآن و حدیث، دکتر پروین، معاون آموزشی پژوهشی پردیس تهران به بیان نکات آموزشی  پرداخت.

مرثیه سرایی توسط دانشجوی  پردیس تهران حجت السلام مجید فرجی و پخش بخش هایی از بیانات  رهبر معظم انقلاب در دیدار تشکل های دانشجویی دانشگاه های کشور  از دیگر برنامه های این مراسم بود .

همچنین در این مراسم از خانم فهیمه ایزدی که رتبه نخست را در مرحله ملی سی و دومین دوره جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور در رشته قرائت تحقیق، کسب کرده بود تجلیل شد.   

خاطر نشان می شود این مراسم به همت مدیریت فرهنگی و دانشجویی پردیس تهران برگزار گردید.

 تصاویر:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٠:٢٣ - يکشنبه ١٥ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٤٨٧    /    تعداد نمایش : ٦٥٨خروج